• Javno predavanje: Christina Griessler govori o izbjegličkoj krizi - Evropska solidarnost protiv nacionalnih interesa
28.04.2016. Javno predavanje: Christina Griessler govori o izbjegličkoj krizi - Evropska solidarnost protiv nacionalnih interesa Christina Griessler, istraživač netPOL-a na Andrassy univerzitetu u Budimpešti, Mađarska, održat će javno predavanje na Internacionalnom Burč univerzitetu na temu: "EU, države članice i njihova reakcija na izbjegličku krizu: Evropska solidarnost protiv nacionalnih interesa"

Javno predavanje će se održati u srijedu, 4. maja 2016. godine u konferencijskoj sali Internacionalnog Burč univerziteta. Centar za društvena istraživanja, kao suorganizator događaja, ovim putem poziva studente da uzmu učešće i aktivno sudjeluju u raspravi povodom navedenog predavanja.

Christina Griessler će također prezentovati Andrassy univerzitet, odnosno programe stipendiranja studenata na ovom prestižnom Univerzitetu u Mađarskoj, posebno za studente master studija međunarodnih odnosa i evropskih studija.