• Centar za društvena istraživanja izdavač knjige "Rođeni za uspjeh - Od aplaudera do aplauza" autora Kemala Balihodžića
15.09.2015. Centar za društvena istraživanja izdavač knjige "Rođeni za uspjeh - Od aplaudera do aplauza" autora Kemala Balihodžića U okviru svoje izdavačke djelatnosti, Centar za društvena istraživanja Internacionalnog Burč univerziteta je izdao knjigu mladog autora Kemala H. Balihodžića pod nazivom "Rođeni za uspjeh - Od aplaudera do aplauza"

Knjiga "Rođeni za uspjeh - od aplaudera do aplauza" je prije svega djelo motivacionog karatkera kojim mladi Kemal H. Balihodžić nastoji prenijeti menadžerski i poduzetnički duh i entuzijazam na čitaoce. Knjiga je napisana kao rezultat velike želje za pokretom, akcijom i promjenama što je razumljiv motiv mladog, talentovanog i vrlo uspješnog čovjeka.

Kako je sam Kemal istakao, knjiga predstavlja putokaz i nacrt onima koji nisu zadovoljni  "prosjekom" i nije napisana da bi se čitaoci "obogatili preko noći", nego upravo suprotno da se "pukne od posla" i time dođe do uspjeha.

Prvi dio knjige obrazlaže koja su to svojstva uspješnih ljudi i šta je potrebno da bi uspjelo u poslovima i izazovima s kojima se mladi ljudi susreću svaki dan. Drugi dio knjige je napisan iz autorove ideje da istakne tehnike promocije, prezentacije, komunikacije i govora, donekle čak i prodaje, a poučeno njegovim vlastitim iskustvom.

Kemal H. Balihodžić je trenutno zaposlen kao šef Službe za marketing i komunikaciju na Internacionalnom Burč univerzitetu. Također, obnaša funkciju u upravnom odboru košarkaškog kluba Burch, saosnivač je računovodstvene agencije MasterVision i viši asistent na Odsjeku za međunarodne odnose i evropske studije Internacionalnog Burč univerziteta. Osim toga je i profesionalni trener u oblastima komunikacije, marketinga i profesionalne motivacije, a dosad je držao treninge u Zagrebu, Sarajevu, Novom Pazaru, Travniku i drugim mjestima. "Rođeni za uspjeh" je njegova prva knjiga.